Akce v obci r. 2023

Datum: 20. 9. 2023 | Počet fotografií: 1
Datum: 2. 8. 2023 | Počet fotografií: 7

O víkendu se uskutečnili rybářské závody, které pořádali naši dobrovolní hasiči. Celkem se závodů zúčastnilo 20 rybářů. Rybám se moc nechtělo a nikomu ze závodníků se nepodařilo ulovit kapra. Největší úvolek byl cca okolo 15 cm. Počasí celý den přálo. Na závěr a vyhlášení výsledků závodů se přihnala bouře, ale ani tak to nikoho neodradilo. Celý den panovala přátelská atmosféra. Děkuji pořadatelům za uspořádání a přípravu celého dne :)

Datum: 7. 7. 2023 | Počet fotografií: 5

Na letošní prázdniny obec naplánovala " Stavební úpravy MŠ a ZŠ" se žádostí o finanční dotaci, nejdříve v dubnu 2023  na Ministerstvo financí ČR, kde jsme neuspěli. Zastupitelstvo rozhodlo ihned přepracovat žádost na podání  Ministerstvu pro místní rozvoj  ČR z programu "Podpora obnovy a rozvoje venkova".  Do programu  je podáno 1 767 žádostí o dotaci, takže  uvidíme v měsíci září, jestli dotaci obdržíme nebo ne.

   Přesto zastupitelstvo rozhodlo začít s realizací o prázdninách s tím, že pokud  s dotací neuspějeme ani na MMR ČR budeme hradit část plánovaných úprav z vlastního rozpočtu obce,  z výsledku hospodaření minulých let a to z důvodu potřebnosti prostor pro kabinety a zázemí pro učitelé v ZŠ - realizace úprav pro ZŠ představuje částku 2 mil. Kč.

 foto budeme průběžně doplňovat

 

Datum: 14. 5. 2023 | Počet fotografií: 50

V sobotu 13.5.2023, se konal 1. ročník nohejbalu Memoriál Mirka Vokála, o putovní pohár starostky obce. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev. Atmosféra byla velice příjemná a počasí nám také přálo. Děkujeme za komentování celého turnaje panu Herynkovi, za organizaci turnaje sourozencům Vokálovým Katce a Kubovi, za přípravu občerstvení SDH Perálec. Věřím, že se tato akce nekonala naposledy a bude se každý rok opakovat. Turnaj skončil následujícím pořadím a pohár putoval do Skutče.

1. Kyslíkové Skuteč        2. Rybízci Proseč           3. Šmoulov           4. Veolia

5. Marešáci                     6. Chabrus na plíce       7. La Familia         8. Tatran Zderaz-Šmoulov

Datum: 3. 5. 2023 | Počet fotografií: 13

Malá ukázka z pálení čarodějnic 2023. Děkuji hasičům za přípravu hranice :-)

Datum: 7. 4. 2023 | Počet fotografií: 4

 Obec v březnu  zakoupila multifunkční traktor na celoroční údržbu v obci.

Datum: 6. 4. 2023 | Počet fotografií: 17

  Sál je po opravě parket, vymalování a dalších potřebných opravách  připraven k užívání..