Akce v obci r. 2024

Datum: 5. 5. 2024 | Počet fotografií: 88
V sobotu 4.5.2024, se konal 2. ročník nohejbalu Memoriál Mirka Vokála, o putovní pohár starostky obce. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev. Atmosféra byla velice příjemná a počasí se velice vydařilo. Jako v loňském roce se komentování celého turnaje ujal pan Jiří Herynek, za organizaci turnaje děkujeme sourozencům Vokálovým Katce a Kubovi, za přípravu občerstvení SDH Perálec. Vytěžek ze startovného, byl věnován Matymu Albrechtovi z Kutřína. Po skončení turnaje, byl dražen dres fotbalisty Milana Petržela. Výherce dražby, tento dres následně věnoval Matymu. Věřím, že i v příštím roce se tato akce vydaří tak, jako v tom letošním. Turnaj skončil následujícím pořadím a pohár putoval opět do Skutče. Snad se příští rok zadaří a pohár zůstane doma :-)

 

1. Kyslíci Skuteč             2. Tatran Zderaz           3. Pod vodárnou  4. Supermix

5. Veolia                          6. Chabrus na plíce      7. XXX                 8. La Familia

Datum: 5. 5. 2024 | Počet fotografií: 9

V sobotu 27. dubna, se v naší obci uskutečnila soutěž mladých včelařů "Zlatá včela". Soutěž se konala v prostorách ZŠ Perálec. Za mladší žáky se z naší školy zúčastnilo 5 včelařů, z toho Jakub Albrecht obhájil 3. místo. Vojtěch Vostřel, byl v letošním roce již v kategorii starších žáků a umístil se na 1. místě. Všem zúčastněním velice gratuluji a přeji, aby je tento koníček do budoucna neopouštěl. Velice děkujeme za přípravu mladých včelařů panu Burešovi, který včelařský kroužek vede a žákům se věnuje více jak 13 let.

Datum: 5. 5. 2024 | Počet fotografií: 24

Malá ukázka z pálení čarodějnic 2024. Děkuji hasičům za přípravu hranice a občerstvení :-)

Datum: 31. 3. 2024 | Počet fotografií: 13
Řehtání, nebo i drkání.
K symbolům Velikonoc neodmyslitelně patří řehtačky - drkáče. Řehtat, neboli řepotat, drkat se začíná na Zelený čtvrtek, kdy přestávají zvonit zvony, protože ,,odlétly" do Říma a rozeznívají se až na Bílou sobotu. Jsme moc rádi, že se tato tradice znovu vrací i do naší obce. Ve čtvrtek, v pátek a v sobotu řehtači procházeli naší obcí. Děkujeme paní Ing.Ivoně Holanové, peráleckým a zderazským dětem, které tuto tradici opět oživují. Budeme rádi, když se v příštím roce skupinka rozroste.
Datum: 23. 3. 2024 | Počet fotografií: 10

V sobotu 23.3.2024 se konala brigáda na úklid cesty lípami až ke křížku nad strání. Moc děkuji všem, kteří se zúčastnili.

Datum: 16. 3. 2024 | Počet fotografií: 9

V sobotu 16.3.2024 se uskutečnil úklid stráně pod kostelem. Velice děkuji těm, kteří se brigády zúčastnili.

 

Datum: 15. 2. 2024 | Počet fotografií: 7

moc děkujeme

Datum: 11. 2. 2024 | Počet fotografií: 22

Ve čtvrtek 8.2.2024, proběhl kurz první pomoci, který vedl zkušený záchranář a lektor pan Dr. Mgr. Bc. Miroslav Kušnír. Velice děkujeme mimo jiné, za skvělou a praktickou ukázku první pomoci a použití automatizovaného externího defibrilátoru (AED), který má naše obec umístěný u dveří do vchodu budovy obecního úřadu.

Přítomní byli názorně seznámeni jak krok za krokem může  laický zachránce provést bezpečnou a účinnou resuscitaci s podáním defibrilačního výboje při zástavě srdce.